טיול גיפים בסמך תחתון

מסלול טיול ג'יפים סמך תחתון - טיול ג'יפים עם נוף

מסלול טיולי ג'יפים המתאים ליום ולילה,

טיולי ג'יפים בגולן

המשלב בין קניון יפיפה לבין תצפית נהדרת מהרי הגולן. ישנם 2 אופציות, טיול סטנדרטי של שעתיים:
יורדים לשטח בצומת כורסי, אחרי שפנינו לכיוון רמת הגולן (בני יהודה) שם נפנה שמאלה לכיוון הנחל נסע ונחצה את ערוץ נחל הסמק וכשנגיע לצומת T ניפנה ימינה וניסע לאורכו של הנחל, נחלוף ליד תחנת קמח ישנה ונוכל להתרשם מסלעי הגיר המדהימים בתוך הקניון שנמצאים מעלינו .נחצה את הנחל כמה וכמה פעמים, נתצפת על הקינון של הדרור הספרדי המקנן על עצי השיזף, נתצפת על תצפית יפיפייה על הכינרת מצד אחד ותוואי ההטעיה מצד השני, נמשיך לטפס על הקניון ונצא אל הכביש ונחזור אל תחנת הדלק במושב רמות - זו נקודת הסיום לטיול ג'יפים של שעתיים.

 טיול ג'יפים ברמת הגולן באורך 3 שעות:

מכאן נמשיך לטפס אל הגולן דרך הכביש עד למצפה אופיר שם נחתוך ימינה אל המצפה, ניכנס לשטח וניסע לאורך מצוקי הגולן, נעשה עצירה בבונקר סורי ישן ממלחמת ששת הימים, נתצפת אל הכינרת ונעשה אתנחתא עם פירות העונה או כוס תה. לאחר שנהננו מהנוף, נמשיך בנסיעה לאורך המצוק ונרד ימינה לכיוון ביר אשכום (בני יהודה הישנה).

טיול ג'יפים בגולן
טיולי ג'יפים בסמך תחתון

אחרי שירדנו בדרך קופצנית נגיע לצומת T שם ניקח שמאלה ונבחין במבנה ישן –ביר אשקום, פה אנחנו עוצרים להסבר על המקום, מקום זה נקנה ע"י עמותת בני יהודה שעל שמה המקום. זהו מקום התיישבות של יהודים משנת 1880, היהודים שישבו במקום לא ליקקו דבש בלשון המעטה, הם עברו הרבה תלאות, מחלות, אבעבועות שחורות, קושי בפרנסה ועוד.

הסוף של ההתיישבות היה טרגי, רצח של המשפחה האחרונה שהייתה במקום ע"י שכנם הערבים. משפחת ברשטיין ומאז המקום ננטש, גם אנחנו ננטוש אותו ונמשיך בדרך יפיפייה המשתלשלת לה למטה לכיוון הכנרת וקיבוץ עין גב, ניראה את הכנרת פרוסה לפנינו ונמשיך לרדת על דרך הגיר עד לכביש 92, מפה נעלה אל הכביש ונחזור לנקודת המוצא שלנו.

מקומות יציאה מתאימים למסלול טיול ג'יפים ברמת הגולן - סמך תחתון : רמות, צומת כורסי, עין גב והסביבה ומצפה אופיר, מלון כינר, מלון שלוות עולמים.

לבירורים והזמנות חייגו: 052-2983325

או השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם ולעמוד לרשותכם בכל עניין ושאלה.