טיול גיפים בסמך תחתון

מסלול טיול ג'יפים בדרום רמת הגולן סמך תחתון

מסלול טיולי ג'יפים ברמת הגולן המתאים ליום ולילה – טיול ג'יפים עם נוף מרהיב

טיולי ג'יפים בגולן

טיולי ג'יפים ברמת הגולן- נחל סמך

הפעם נציע טיולי ג'יפים בגולן המשלבים בין קניון מרהיב ביופיו לבין תצפית מקסימה מהרי הגולן.
קימות 2 אופציות לטיול בג'יפ שמשך הזמן קובע את המסלול וממצאיו. טיילנו יותר זמן חווינו יותר חוויות כי שזפנו עינינו ביותר ממצאים מזדמנים. אז אנחנו מציעים-
טיול  ג'יפים ברמת הגולן סטנדרטי של שעתיים וטיול של 3 שעות:

נתחיל בתיאור טיול  ג'יפים בדרום רמת הגולן- סמך תחתון באורך שעתיים:

נצא לדרך מנקודת המפגש- רחבת החניה בצומת כורסי.
נרד אל השטח בנסיעה כשפנינו פונות לכיוון רמת הגולן ( בני יהודה) , נפנה שמאלה לכיוון נחל סמך, (בכ' דגושה)נחצה את ערוץ הנחל בחלקו התחתון קצת לפני שהוא נשפך לכנרת, בחלק זה הערוץ שטוח ובמבט מלמעלה הוא נראה כמניפה שנחרצה וסומנה ע"י הגשמים שירדו ושטפו את פני הקרקע..
כשנגיע לצומת T בתוך ערוץ הנחל נפנה ימינה וניסע במעלה הנחל לאורכו. נחלוף ליד תחנת קמח ישנה, נתרשם מסלעי הגיר המדהימים הנישאים מעלינו, נזגזג בנחל ונחצה אותו מצד לצד מספר פעמים. במסלול נתצפת על קינון הדרור הספרדי בתוך עצי השיזף המאפיינים את השטח. הפטנט של הדרור הוא בניית קנים רבים על עץ אחד מן סוג של בית דירות רב חדרי, הנקבה בוחרת אחד מהם , זה שממש נאה לה ונוח לה בו , אז היא מתחילה להטיל ביצים ולדגור עליהם.
עץ השיזף הוא עץ ירוק עד, עמיד ביותר, גדל היטב באדמות חרסיתיות ולכן נמצא אותו בטיולנו. בערבית נקרא סדריה וגם "דום" ומכאן כינויו העברי "עץ הדומים". ראו הוזהרתם הוא עץ קוצני, פריחתו צהובה ואף מנטיפה "דבש סידר" שאף הוא זהוב בהיר.. דבש זה עשיר בנוגדי חמצון. לאחר הפריחה בא הפרי שצבעו כתום-צהוב והוא מתוק מתוק וטעים., בעונת הקיץ מנערים את הפרי מהעץ כפי שנעמי שמר שרה עליו " כפרי הדומים שניערתי משיזף" . בעונה נוכל לאסוף מהפרי ולהנות מטעמו.
הנחל ממציא לנו נקודות תצפית מרתקות באחת מהם ניתן לראות את הכנרת ממערב–מאגר המים הגדול ביותר, הכנרת המקסימה כל מטייל. נדבר עליה ונספר בשבחה- ימת טבריה. ונשיר "קסם על ים כנרת" ועוד שירים שחברו לכבודה. אם הטיול נערך בזמן שקיעה נוכל לצפות באחד המראות הצבעוניים והמיוחדים נחזה בשמש הנופלת מעבר להרים וצובעת שמים באלפי גוונים.
נחלוף למרגלות תוואי ההטיה הסורי, במקום זה נעצור ונתרשם מהסביבה. כדי לחוש את עוצמת הסביבה נעצור לאתנחתא של תה צמחים/ או פירות העונה. רווינו, נהנינו נמשיך לטפס במעלה הקניון עד שניפגש עם כביש סובב כנרת נחבור אליו בדרכנו חזרה אל תחנת הדלק במושב רמות. מסלול זה אטרקטיבי מזמן מצאי גדול של פרחי עונה, חיות בר שחולפות ועוד הפתעות שהטבע מזמן.
עשינו לכם חשק?

אנחנו ממליצים על טיול ג'יפים בדרום רמת הגולן- סמך תחתון מסלול 3 שעות:

לפיו נמשיך במסלול ונגיע למצפה אופיר המשקיף על הכנרת המכסיפה או המכחילה תלוי באיזה עונה הטיול ובאיזה שעה משעות היום. נמשיך לנסוע לאורך המצוקים הדרומיים של הגולן המשקיפים על בקעת כינורות ויישוביו, המטעים הרבים של הבננות, המנגו והאבוקדו. אלה גדלים כאן בגלל השילוב המיוחד של קרקע אויר ומים המעניקים לגידול את תנאיו האופטימליים לתת פרי משובח. בטיול לילי אפשר גם להבחין ב"מכופף הבננות" המסייר בשטח.
הנסיעה על המצוק היא נסיעה על הקצה , פערי הגובה מבקעת כנורות למצוק גדולים ולכן מגבירים את הריגוש שבחוויית הטיול.
עצור! יכריז הנהג המדריך: "בונקר סורי לפניך!" זהו שריד ישן שנותר מתקופת האיום הסורי, ממנו נורתה אש על קיבוץ עין-גב. כזכור האזור נכבש שוחרר במלחמת ששת הימים תשכ"ז 1967.
הנוף המרהיב , כחול הכנרת ורוח קלילה מזמין אותנו לאתנחתא על כוס תה/ או פירות העונה.
נחנו צברנו אנרגיה חיובית נמשיך בטיולינו -נגלוש לכיוון בני יהודה הישנה -ביר אשקום. הדרך קופצנית ומזמינה קריאות צהלה שלכם המטיילים. נגיע לצומת T נשבור שמאלה, נבחין במבנה ישן הלוא הוא ביר אשקום. נעצור להסבר על נקודה היסטורית חשובה זו שנרכשה ע"י עמותת בני יהודה מצפת. היו אלה יהודים שבשנת תרמ"ז\ 1887 החליטו לעזוב את מקומם ולוותר על כספי החלוקה ולהרוויח את לחמם בעמל כפיים ועבודת אדמה. הם קראו לעצמם "חברת בני יהודה" כדברי הפסוק בהושע "ונקבצו בני יהודה ובני ישראל יחדיו" ההתיישבות במקום הייתה קשה ביותר, הם לא ליקקו דבש בלשון המעטה, ולכן בשלב הראשון לאחר תקופה קצרה הם עזבו את היישוב. חלוצי גולן אלו חזרו שנית אל המושבה בשנת 1897 בעזרת חובבי ציון מלונדון. הדרך לישוב הייתה קשה ומייגעת, הם עלו על סירה מטבריה נחתו בחוף נוקייב ומשם בחמור העפילו למושבה. האנשים המרכזיים בהתיישבות זו היו משפחות שולמאן, זהאן וחיים ברנשטיין.. בשנת 1906 דווח שחיו במקום 33 נפשות. הם עברו תלאות רבות והתמודדו עם מחלות קשות כמו אבעבועות שחורות וקדחת. קשיי הפרנסה העיקו עליהם מאוד, סופם היה טרגי. במאורעות הדמים שפרצו בארץ עם תחילת המנדט הבריטי, רצחו הערבים את פרומק'ה ברנשטיין אם המשפחה ובנה משה. כך בא הקץ הטרגי על המקום בז' באייר תר"פ \1920. הערבים השתלטו על המקום ונבצר מיהודים להתקרב לכאן. משפחת ברנשטיין המשפחה האחרונה נאחזה במקום בכל כוחותיה. הטרגיות של הסיפור הוא שהרוצח של פרומק'ה היה ערבי בן המקום שמספרים שהוא ינק בילדותו מימנה. לימים נבנה מעל ביר אשגום או א-שקום אחד המושבים הראשונים בגולן- גבעת יואב ע"ש קצין הצנחנים יואב שחם שנהרג בפעילות תגמול בכפר סמוע בהרי חברון. חייליו יזמו את הקמת המושב שבצדו הוקם הישוב הקהילתי "בני יהודה" המשמש כיום כמרכז אזורי ליישובי דרום הגולן.
לאחר שספגנו "מנת היסטוריה- ושרשים אמתיים" התרשמנו מהקושי הראשון של ההתיישבות בגולן במאה הי"ט , ננשום את אוויר הגולן הצח ונרד לכיוון קיבוץ עין-גב תוך כדי התבוננות בדרך יפיפה שמקפיצה מול עינינו מראות גאולוגיים המעידים על מציאותו של ים במקום, חלוקי הנחל והקונגלומרטים מדברים בעד עצמם. טיולינו זה מסתיים באנדרטה מעל הכנרת של מצפה נוקייב. המשקיף אל הכנרת. נקודת גובה זו החולשת היטב על מרחבי הכנרת וחופיה שמשה את הסורים כמוצב קדמי שחייליו הטרידו את הדיג הישראלי. כיום יש במקום אנדרטה לזכר חיילים שנפלו בפעולת נוקייב. אה, נזכרנו נוקייב פרושו מעבר צר בין הרים. כדאי לשים לב לנקבות ההרים באזור.
נחזור בכביש אל נקודת היציאה צומת רמות במצב רוח איתן ורם ובשיר "הי הג'יפ הי הג'יפ.."אין על טיול ג'יפים ברמת הגולן

 

מטיילים משתפים חוויות

שדה חובה

נשמח לשמוע ממך על חוויית טיול הג'יפים שלנו
טיול ג'יפים בגולן -סמך התחתון
טיולי ג'יפים בסמך תחתון
טיול ג'יפים בגולן
טיולי ג'יפים בסמך תחתון
טיול ג'יפים ברמת הגולן- סצך תחתון
טיולי ג'יפים בסמך תחתון

מקומות יציאה מתאימים למסלול

טיול ג'יפים ברמת הגולן – סמך תחתון :

רמות, צומת כורסי, עין גב והסביבה ומצפה אופיר, מלון כינר, מלון שלוות עולמים.

אל תחכו לחופשה! הזמינו מראש טיול לשעה נוחה: 0555634634

ניתן להשאיר פרטים ונשמח לחזור אליכם ולעמוד לרשותכם בכל עניין ושאלה.