טיולי ג'יפים נחל כנף ושמורת הבטיחה

טיולי ג'יפים בגולן -נחל כנף ושמורת הבטיחה-מסלול רטוב

טיול ג'יפים בגולן

 מסלול טיול ג'יפים ברמת הגולן הפופולרי בעונת הרחצה, שבו נצא מכיוון צומת רמות לכיוון מושב כנף דרך השטח, נעלה דרך שרידיו של בסיס סורי עתיק שנקרא כפר עקביה. נחצה את נחל כנף. נעלה לתצפית ונתצפת מערבה אל הכנרת והגליל, שם נקבל הסבר על החי בגולן ועל ההיסטוריה. אם יום הראות תתאפשר נוכל להשקיף אל הר התבור, מצוק ארבל, הר מירון, צפת וטבריה. ונתצפת מזרחה ונראה על ההר בנין מרובע בזלתי זה הוא מזרת כנף או שנקרא חירבת כנף- זהו בנין עתיק, אסם מהתקופה הטורכית שהיה משמש כמחסן למיסים מתושבי המקום. אסם זה נבנה על שרידיו של בית כנסת עתיק , מתקופת בית שני, שנקרא כנף. במקום התגלה כתובת בעברית וגילופי אבן מרהיבים ביופיים המעידים על בית כנסת. בית כנסת זה נחרב ברעידת אדמה. והאסם נבנה מאבני המקום של הבית כנסת. הכתובת בעברית והאבנים היפות נלקחו למוזיאון העתיקות בקצרין. נחלוף בין מטעים מתחת למושב כנף. ניסע לכיוון נחל שפמנון, נרד בערוץ לכיוון צומת מעלה גמלא ומשם נסע לכיוון נחל הזאכי, זהו נחל איתן שמנקז את נחל היהודיה והמשושים המגיעים מהגולן וזורמים אל הכנרת. נחל הזאכי קראוי על שם זאכי עבאדי, זהו יהודי שבעבר אדמות המקום היו בבעלותו. משם נסע אל המגרסה. אותו גם נחצה עם הג'יפ ונוכל לעצור לטבילה מרעננת במי הזאכי הצוננים ונקנח בתה גיפאים או פרי העונה.

נחל הזאכי ונחל המגרסה אלו נחלים אשר נמצאים בשמורת בית צידה.  בית צידה זואת עיר חשובה מתקופת הברונזה הקדומה תושבי העיר התפרנסו מדיג. בתקופת בית ראשון קראו לעיר הזואות צר, אשר מופיעה בספר יהושע " והרי מבצר המדהים צר וחמת רקת וכנרת" ( פרק יט, לה)

לאחר שטבלנו נעלה חזרה לג'יפ ונחזור לנקודת הסיום בצומת רמות.

מסלול  טיול ג'יפים ברמת הגולן

המתאים ליום ולילה .נקודת יציאה רמות. מסלול טיול ג'יפים בגולן קלאסי המשלב בין מטעי מנגו,נחל כנף ומעברי מים. שמורת הבטיחה.

טיול ג'יפים בגולן
טיולי ג'יפים בגולן-מסלול רטוב
טיול ג'יפים ברמת הגולן
טיולי ג'יפים בגולן-מסלול רטוב

אל תחכו לחופשה! הזמינו מראש טיול לשעה נוחה: 052-2983325

ניתן להשאיר פרטים ונשמח לחזור אליכם ולעמוד לרשותכם בכל עניין ושאלה.