גלגל הרפאים " רוגם אל הירי"- המסתורין שברמת הגולן

גלגל הרפאים "רוגם אל הירי"-טיול ג'יפים מיסתורי ברמת הגולן

טיול ג'יפים ברמת הגולן אל מקום קסום ומסתורי

אנו מזמינים אתכם לטיול ג'יפים לא שגרתי, למקום קדום ומסתורי, מעגל אבנים קדום שנחשף על ידי יצחקי גל, לאחר מלחמת ששת הימים. המקום נמצא  במרכז מישור רחב המכוסה מאות דולמנים( מבני קבורה של נוודים מתקופת הברונזה הביינימית), במקום יש שלושה מעגלים גדולים מאבני בזלת ( קוטר המעגל החיצוני כ- 150 מטרים) ובמרכזם גל אבנים המתנשא לגובה של כ -7 מטר. המשקל הכולל של אבני הבזלת שמרכיבות את הגלגל הרפאים משוער כ– 37,000 טונות.

חוקרים רבים שאלו את השאלה המתבקשת ,מי בנה את זה? איך בנו את האתר? ולשם מה גייסו כל כך הרבה משאבים כדי לבנות אתר עצום כמו זה. אף אחד מהחוקרים לא הצליח לפענח את סוד האתר. קיימות השערות שונות לגבי ייעודם של מעגלי האבנים- אתר קבורה, מצפה אסטרונומי, אתר פולחני, ואפילו יש הסבורים שהמקום שימש כבסיס להתקשרות עם עב"מים, לוח שנה אשר חזה את מועדי השנה וכך ידעו מתי לעבוד את האדמה: זריעה, קציר, אסיף וכ"ו…

על מנת לזכות בתצפית המרשימה יש להגיע לאתר ברכב 4*4 , כמו כן על מנת למגר את גודל הציפיה, יש לדעת כי ניתן לצפות במלוא גודלו של האתר רק במבט על מהאוויר.

מומלץ להגיע לגלגל הרפאים ביום הארוך ביותר בשנה (21 ביוני), ביום זה מתאספים ברוג'ם אל הירי שוחרי העידן החדש וחובבי טבע ואסטרונומיה וצופים בזריחה ובקרני השמש הראשונות החודרות מבין חריצי האבנים אל פנים המעגל, ישנם אנשים הסבורים כי זה אתר אנרגטי ובאים לערוך באו מדיטציות וטקסי טיהור ותקשור. סימן לכך ניתן לראות בהשארת אבני חן וקריסטלים במקום.

 

 

  

טיול ג'יפים אל גלגל הרפאים

מאוד נהננו מהטיול ג'יפים בגלגל הרפאים, רוני נתן לנו הסברים למקום והסביבה. תודה ממליץ בחום

לאונרדו

טיול ג'יפים בצפון

הזמנו סיור מדהים  טיול ג'יפים בצפון עם רוני… עברנו באתרים מעניינים וזכינו לשמוע סיפורים מרשימים מן העבר…
ראינו נוף מדהים ונהנינו מחוויית ה-4×4 על שבילי הגולן היפיפייה…
תודה רבה רוני!
נמשיך להמליץ!

משפחת יאוך

טיול ג׳יפים בצפון

טיול ג'יפים בצפון בלילה

במוצאי שבת עשינו טיול ג׳יפ ים בצפון בלילה בשביל לראות את חיות הבר עם רוני. היה קסום, חוויתי ונהנו מאוד! מומלץ בחום.

טניה

לבירורים והזמנות חייגו: 052-2983325

או השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם ולעמוד לרשותכם בכל עניין ושאלה.

שדה חובה

נשמח לשמוע ממך על חוויית טיול הג'יפים שלנו